قلعه ی حیوانات

لینک دانلود :  یا 

 

خلاصه :

کتاب از جایی شروع میشود که حیوانات یک مزرعه علیه انسانی که صاحب آن هاست دست به شورش میزنند. شورشی که به سرانجام می رسد و حیوانات میتوانند خودشان جامعه شان را بسازند.

اما حاکـمانی برای خود اختیار میکنند که به خاطر منافع خودشان ، آرمان ها و اهداف انقلاب را کنار میگذارند.

داستان در ابتدا حکـومت حیوانات را ایده آل نشان میدهد...سپس آرام آرام منحرف شدن رهبران حکـومت و درنتیجه منحرف شدن خود حکـومت را به تصویر میکشد.

تا حدی که زندگی شان از موقعیت قبلی شان نیز بدتر میشود...اما بدتر از همه نادان بودن حیوانات است که با وجود ستم های مشهود حاکمان گول حرف های فریبنده ی آن ها را میخورند و با سختی های زندگی میسازند.

یکی از جملات زیبای این کتاب ( همه با هم برابراند ، اما برخی برابرترند! ) به خوبی دیکتاتوری رهبران این حکـومت را نشان میدهد.

+امیدوارم از خلاصه راضی باشین... و حتما این کتابو بخونید.

/ 63 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مائده(مریم)

سلام ملیحه خانم.خوبید؟خوشید؟سلامتید؟من راحتم،تو راحتی؟چه خبرا؟نمیای وب؟

يه دختر ناشناس

سلام مليحه جان كتاب سرزمين اشباح اثر دارن شان رو خواندي ؟؟؟اگه نخواندي حتما بخون خيلي قشنگه [لبخند]

هديه

سلام به دوست خوبم مليحه جان خوبي ؟خوشي؟ سلامتي؟ من كه خوب نيستم درس هاي هفتم خيلي مسخره است .كتاب هم پيدا نمي كنم بخونم! افتادم به جون كتاب هاي قديمي ام !ميشه يه كتاب معرفي كني برم بخونم چون دوست هاي من اصلا اهل كتاب نيستن؟

sami

bebakhshiiid password mikhad ta baz kone file o chiye passwordesh ??????

آشور

کتاب مزخرفیه اساسن اورول رو نویسنده نمیدونم . یه بیانیه چی ِ که نویسندگی رو یه دیوار سفید میدونه که روش شعار بنویسه مثل جلال آل احمد خودمون ... البته حماقت جلال بیشتره و بلاهتش ایضن . در کل با نویسنده هایی که به قول مایاکوفسکی با ضرب و زور حزب هاشون ، نویسندگی رو با شعار نویسی اشتباه گرفتن مشکل دارم . کتاب خیلی مستقیم ، سطحی و مبتذله . بهر حال ...

علی

یکی از بهترین کتاب هایی که تا الان خوندم نمره کامل میدم بهش

نرگس

وای وای واااااااااااایییی!!! این جز اولینر مانایی بود که خوندم حدودا 8 یا 9 سالم بود عاشقشم.البت اون موقع نمیفهمیدم انقلابو حکومت و اینا رو. بیشتر عاشق الاغه بودم (الاغه بود که عنق بود دگ نه؟)

نرگس

راستی تو چرا هانگر گیمزو جز پاد آرمان شهریا نزاشتی؟؟؟؟

علی

ملیحه نمی دونم چرا لینک این کتاب خرابه... حیف شد می خواستم دانلودش کنم.

علی

پاد آرمان شهری یعنی چی؟؟؟تازه به گوشم خورده... راستی قلعه حیوانات چرا اولش این جوریه؟؟؟ چرا همون اول خوکه مرد؟؟؟