1984

لینک دانلود :           منبع : بوکیها


خلاصه:

1984 کتاب شگفت انگیزی است که جهان آینده را که در آن زندگی و حتی افکار مردم تحت کنترل درمی آید توصیف میکند. دنیایی که عشق و حقیقت از آن طرد میشود و افراد از زندگی خصوصی محروم میشوند. اهمیت این کتاب دقیقا به دلیل بیان پیشگویانه وضعیت جدید درماندگی انسان است که بر عصر حاضر حاکم شده است.

اورول در این اثر ، جامعه ای کاملا خشک و مقرراتی را به تصویر میکشد که در آن انسان فقط یک شماره است و فردیت خود را به تمامی از دست میدهد. این وضعیت با ترکیب ترس فوق العاده زیاد و بهره برداری های روانشناسانه و عقیدتی از انسان تشدید میشود.

امید تنها با شناخت تحقق می‌یابد ، بنابراین رمان 1984 ما را از خطری آگاه میکند که امروز تمام انسان ها با آن روبرو هستند ، خطر جامعه ای با آدم های ماشینی که کوچک ترین نشانی از فردیت ، عشق و افکار نقادانه در آن ها باقی نمانده است ، ولی به دلیل دوگانه باوری از وضعیت خود آگاه نیستند.

چنین کتاب هایی هشدارهایی جدی و قدرتمند محسوب میشوند و چه تلخ خواهد بود اگر خواننده ، کتاب 1984 را صرفا داستانی درباره‌ی خشونت استالینیستی ارزیابی کند و اشاره‌ی آن به جامعه‌ی امروزی ما را درنیابد.

 

(( برگرفته از پشت جلد کتاب ))

/ 18 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

ملیحه از تو بعید بود همچین حرفی بزنی؟؟؟ راستی دارم پرسی جکسون رو می خونم.چرا این قدر اولش مزخرفه

سینا

عاقا من به شدت جذب شعر شدم. نمیدونم چرا ولی خیلی از شعره خوشم اومد.

علی

آپم.البته اگه خواستی نیا.میل خودته.[لبخند]

سینا

همون شعر پایینه دیگه

نرگس

ld'l hi,hc klhsda'hi ;jhf f,n lk vtjl. v,c Hov f,n kwrta, [lu ;vni f,nk. x[dk hdv v, hc hkjahvhj f,sjhk 'vtjl ],k rfgdi jv[la htjqhp f,n hlhv ,v hc hkjahvhj 'gsjhk ],k [gn soja, `dnh k;vni f,nl rgfgh. vhsjd 1984 v, il 'vtjl^_^ ]vkn, `vkni Hrhd dehkhoda ro hm gerftm. fhfhl ld'i [hgfi.' vhsjjd ldohssjl kh iljhv v, iil f'dvl kldn,ksjl ;n,l hkjahvhji? ;n,li???

نرگس

ملیح![گریه] من الان یه ساعت تایپ کردم بعد فهمیدم انگلیسیهههههه!!!

نرگس

ملیح الان فهمیدیش؟؟؟

نرگس

خلاصه کلوم:1984 رو گرفتم. جین ایر رو از انتشارات بوستان و اما رو از انتشارات گلستان گرفتم چون انتشارات قبلی که گرفته بودمشون ترجمش بد بود. چرندو پرندم آقای دهخدارم بابام گف باحاله.آها. راستی از نمایشگاه کتابی که تو اهواز زده بودن گرفتمشون.ناهمتا رو پیدا نکردم. مال کدوم انتشاراته؟

نرگس

نه بابا سری پیشم هنو وقت نکردم بخونم. گذاشتم تا وقتم خالی شه آذر باد بود اونجا من نرفتم[گریه] خاک تو سرم ملیحه عزیزم. پاییز تموم شد

ستاره

وبت عالیه دوست عزیز ب منم ی سری بزن[نیشخند]