حمله به غول - هتل کتاب

هتل کتاب
ورود شما به هتل کتاب را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
پارسا میلانی
صفحات اختصاصی
تبلیغات


چهارشنبه ٢٩ بهمن ۱۳٩۳ :: ٩:۳۸ ‎ب.ظ

خب بالاخـــره حمله به غول رو هم گذاشتم!(کار ما دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نه!نیشخند)

مدت زیادی بود که قصد داشتم معرفیش کنم اما از اونجایی که نیاز به یه پست تکمیل داشت وقت نمیکردم.

حمله به غول (Attack on Titan) یه انیمه‌ی 25 قسمتی محصول سال 2013 به نویسندگی هاجیمه ایسایاما و کارگردانی تتسو آراکیه.(آراکی در کارنامه اش انیمه دث نوت رو هم داره که قبلا گذاشتم)

حمله به غول یک شاهکار به تمام معناست. حتی کلمه شاهکار هم نمیتونه به خوبی توصیفش کنه. یادتونه قبلا گفتم دث نوت بهترین انیمه ایه که دیدم؟ حمله به غول در لیست بهترین هام در رتبه دوم قرار میگیره. حمله به غول از نظر هیجان و ریتم عالیش همتا نداره و فضای حماسی و دلهره آوره اش بی نظیره. واقعا اغراق نمیکنم ... زمانی که داشتم انیمه رو میدیدم اصلا آروم و قرار نداشتم ، در عرض دو سه روز تمومش کردم! انقدر تو جو انیمه بودم که یکی دو باری شب خوابشو دیدم!(من خیلی کم پیش میاد خواب چیزی رو ببینمنیشخند)

طراحی و گرافیک انیمه عالی کار شده و اما موسیقی! موسیقی این انیمه محشره! یعنی سهم بزرگی از جذابیت انیمه به موسیقیش تعلق داره. لازم به ذکره که موسیقی تیتراژ این انیمه جایزه‌ی بهترین موسیقی رو دریافت کرده.

اما از همه مهمتر داستان انیمه است. انیمه بهترین موسیقی و گرافیکم که داشته باشه ، اگه داستان اون به خوبی پرداخته نشده باشه به هیچ دردی نمیخوره.

حمله به غول داستان بسیار خلاقانه و پویایی داره و از منطق بالایی هم برخورداره. و عنصر جذابیت هم داستان رو تکمیل کرده. همینطور رمز و رازهایی که توی داستان مطرح میشه مخاطب رو تا آخر مجذوب نگه میداره. واقعا باید به نویسنده آفرین گفت. البته نویسنده تا الانشم حسابی پاداششو گرفته. با اینکه جوونه به شهرت خیلی زیادی دست پیدا کرده و جوایز زیادی از جمله جایزه مانگای کودانشا رو گرفته.

انیمه یه مقدار دوز خشونتش بالاست اما کاملا مناسب انیمه است و بعد چند قسمت بهش عادت میکنید. ولی خب اگه طاقت دیدن یه چیکه خونم ندارید اصلا طرف این انیمه نرید.نیشخند

همونطور که بالاتر اشاره کردم حمله به غول 25 قسمته اما این مربوط به فصل اوله و فصل دوم هم قراره ساخته بشه. و دیگه اینکه 5 تا اُوا هم داره.(ova یعنی قسمت ویژه) البته هنوز اُوای پنجم منتشر نشده...به زودی میاد.

حمله به غول برنده‌ی جایزه‌ی بهترین انیمه سال 2013 در مراسم animation kobe awards شده.

انیمه از روی مانگایی به همین نام ساخته شده. مانگا هم خیلی جذابه اما طراحی اون نسبت به انیمه ضعیف تره...بنابراین توصیه خود من اینه که انیمه رو ببینید ، حالا اگه وقت کردید مانگا رو هم بخونید.

حمله به غول توی ژاپن(و حتی تو ایران خودمون) طرفدارای خیلی خیلی زیادی پیدا کرده و شهرت زیادی هم نصیبش شده که استحقاقشم داشته. من به هرکی انیمه رو دادم عاشقش شده و الان تو خماری منتظر فصل دومشه. خلاصه اینکه اگه این انیمه رو ندیدید %99.9 عمرتون بر فناست!نیشخند

خب دیگه تمام و کمال توضیح دادم ... برای خلاصه ، لینک دانلود انیمه ، مانگا و موسیقیش و عکسهایی از انیمه بفرمایید ادامه مطلب.

 


خلاصه : در سالیان دور بشریت با خطری هولناک روبرو گشت، غول ها. غول هایی عظیم الجثه که میلیون‌ها انسان را نابود کردند و بشریت را تا مرز انقراض پیش بردند. اندک انسان‌های باقی مانده برای حفظ جان خود دیواری بلند ساختند و درون آن سکنت گزیدند. اکنون 100 سال از ساخت دیوار گذشته است و انسان‌ها با آسودگی در دیوار زندگی میکنند.

اما این آسودگی دوام زیادی ندارد. غولی حتی بزرگتر از دیوار از راه میرسد و با یک ضربه دیوار را سوراخ کرده و راه را برای ورود سایر غول‌ها باز میکند. با فروریختن دیوار ، شهر مورد حمله قرار گرفته و ویران میشود. در این میان اِرِن که خورده شدن مادرش توسط یک غول را میبیند قسم میخورد تا انتقام مادرش را گرفته و تک تک غول‌ها را از روی زمین پاک کند.

 

 

لینک دانلود مانگا : 

 

لینک دانلود انیمه : 

 

لینک دانلود اُواها : 

زیرنویسشون : 

                 

لینک دانلود موسیقی های متن انیمه : 

 

لینک دانلود اوپنینگ و اندینگ های انیمه : 

            

اوپنینگ به تیتراژ آغازین و اندینگ به تیتراژ پایانی میگن. اوپنینگ و اندینگ ها رو اول برای افرادی گذاشتم که هنوز انیمه رو ندیدن و میخوان با فضاش آشنا بشن و دوم برای افرادی که بعد از دیدن انیمه دلشون میخواد تیتراژها رو به صورت جداگانه داشته باشن و هر از گاهی تجدید خاطره کنن.

من که خودم به شخصه عاشق تیتراژهای این انیمه ام. خیلی زیبا و حماسی ان.

 

 

عکس‌هایی از انیمه :

 


   

 

    

  

 موضوع مطلب : انیمه و مانگا
آرشيو مطالب
آبان ٩٥
مهر ٩٥
امکانات وب