1984 - هتل کتاب

هتل کتاب
ورود شما به هتل کتاب را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
پارسا میلانی
صفحات اختصاصی
تبلیغات


جمعه ٧ آذر ۱۳٩۳ :: ٤:٤٧ ‎ب.ظ

سلام به دوستای کتابخون خودم!بغل

امیدوارم حال همتون خوب باشه...مخصوصا با این فشار سنگین درسا!خنثی

امروز با یه کتاب خیلی زیبا خدمتتون اومدم... 1984 ، ششمین رمان جورج اورول که از نظر سبک بسیار شبیه مزرعه حیواناته و مثل اون انتقادی به جامعه های امروزیه . البته برعکس مزرعه حیوانات شخصیتهای 1984 در قالب انسان ها هستن.

نثر و موضوع کتاب ممکنه برای یه سری یکم سنگین باشه (به ویژه اواخر کتاب که واقعا با اعصاب آدم بازی میکنه)...مخصوصا اگه از این مدل کتابا خوشتون نمیاد...اما برای امثال من که عاشق این ژانرن این یه کتاب محشره. اورول تو این کتاب ایده های خیلی خلاقانه و جالبی پیاده کرده و طوری روند داستان رو پیش برده که نمیتونید پایانش رو حدس بزنید.

کلا کتابای اورول کتابایی هستن که آدم در عمرش حتما باید یه بار بخوندشون...چون نگرش آدم نسبت به زندگی رو خیلی عوض میکنه. یه جوری که انگار یه دنیای جدیدی به روت باز میشه... درباره ی این کتاب حرفهای زیادی میشه زد و نیازمند یه تحلیل حسابیه که متاسفانه وقتش نیست...اما شما میتونید نقد و تحلیل های مختلفشو تو گوگل سرچ کنید و بخونید.

درنهایت اینکه من از این کتاب خیلی لذت بردم...و به شما هم شدیدا توصیه میکنم!لبخند

 


لینک دانلود :           منبع : بوکیها


خلاصه:

1984 کتاب شگفت انگیزی است که جهان آینده را که در آن زندگی و حتی افکار مردم تحت کنترل درمی آید توصیف میکند. دنیایی که عشق و حقیقت از آن طرد میشود و افراد از زندگی خصوصی محروم میشوند. اهمیت این کتاب دقیقا به دلیل بیان پیشگویانه وضعیت جدید درماندگی انسان است که بر عصر حاضر حاکم شده است.

اورول در این اثر ، جامعه ای کاملا خشک و مقرراتی را به تصویر میکشد که در آن انسان فقط یک شماره است و فردیت خود را به تمامی از دست میدهد. این وضعیت با ترکیب ترس فوق العاده زیاد و بهره برداری های روانشناسانه و عقیدتی از انسان تشدید میشود.

امید تنها با شناخت تحقق می‌یابد ، بنابراین رمان 1984 ما را از خطری آگاه میکند که امروز تمام انسان ها با آن روبرو هستند ، خطر جامعه ای با آدم های ماشینی که کوچک ترین نشانی از فردیت ، عشق و افکار نقادانه در آن ها باقی نمانده است ، ولی به دلیل دوگانه باوری از وضعیت خود آگاه نیستند.

چنین کتاب هایی هشدارهایی جدی و قدرتمند محسوب میشوند و چه تلخ خواهد بود اگر خواننده ، کتاب 1984 را صرفا داستانی درباره‌ی خشونت استالینیستی ارزیابی کند و اشاره‌ی آن به جامعه‌ی امروزی ما را درنیابد.

 

(( برگرفته از پشت جلد کتاب ))موضوع مطلب : پاد آرمان شهری / اجتماعی
آرشيو مطالب
آبان ٩٥
مهر ٩٥
امکانات وب