گورستان - هتل کتاب

هتل کتاب
ورود شما به هتل کتاب را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
پارسا میلانی
صفحات اختصاصی
تبلیغات


پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٤ :: ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ

خب ، یه مدتی شده بود که کتاب معرفی نکرده بودم، برگردیم به روند قبلی...

داشتم فکر میکردم چه کتابی بزارم خوبه، که یادم افتاد خیلی وقته دلم میخواد یه فانتزی متفاوت و دلنشین رو بهتون معرفی کنم :

گورستان (The Graveyard Book) اثر نیل گیمن که در سال 2008 منتشر شده و جوایزی از جمله جایزه‌ی هوگو رو از آن خودش کرده. تم اصلی کتاب فانتزی و یه مقدار اندکی هم وحشته. 

من این رمانو چند سال پیش از دخترخاله ی عزیز گرفتم و خوندم و باید بگم یکی از زیباترین فانتزی های عمرمو خوندم. قلم آقای گیمن واقعا عالیه و فانتزی های که خلق میکنه متفاوت و اسرارآمیزن و حال و هوای جادویی ای که دارن مطمئنا شما رو درگیر خودش میکنه. اون رگه های وحشتی هم که تو کتاب قرار داده شده اونقدر زیاد نیست که باعث شه از ترس شب خوابتون نبره بلکه به افزایش جذابیت و نفس گیر بودن کتاب کمک میکنه.

گورستان جذابیتش رو مدیون سه چیزه: 1- قلم گیرای نویسنده  2-فانتزی غنی  3-شخصیت پردازی های جذاب

گورستان از حیث شخصیت خوب هیچ چیزی کم نداره. از شخصیت اصلی یعنی پسری به نام نوبادی(هیچکس) بگیر تا شخصیت مرموز جک که یه قاتل کارکشته است. یه شخصیت منفی عالی و به دور از کلیشه ها. سیلاس هم که گل سرسبد شخصیت هاست و خود من بیشتر از همه دوسش داشتم. درکل میشه گفت نویسنده جوری درباره ی شخصیت ها نوشته که انگار اونا رو دیده و انقدر ملموس به نثر دراورده که میتونیم اونا رو درک کنیم.

همیشه میگن یه کتاب اگه شروع یا پایان خوبی داشته باشه میتونه تا مدتها تو ذهن خواننده بمونه. خوشبختانه گورستان شروعی جذاب و پایانی زیبا داره. هیچوقت فصل اول کتاب رو فراموش نمیکنم، اونقدر عالی بود که هنوزم متنش تو خاطرمه. و همینطور اونقدر جذاب بود که کل کتاب رو یه نفس خوندم.

چون کتاب رو پس دادم دقیقا خاطرم نیست مال چه انتشاراتی و با ترجمه چه کسی بوده(البته حدس میزنم متعلق به نشر افق و با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی بوده باشه) اما ترجمه ای که من خوندم واقعا عالی بود و توصیه میکنم اگه قراره کتاب رو تهیه کنید حتما توجه کنید که ترجمه ی خوبی باشه، چون این کتاب با یه ترجمه ی بد حیف میشه. (همینطور باید اشاره کنم که متاسفانه نسخه ی الکترونیکی کتاب موجود نیست)

مطمئنا نوشته های ناشیانه ی من نمیتونن به طور کامل حق مطلب رو برای این کتاب زیبا ادا کنن ، اما به هرحال امیدوارم حتی اندکی هم اشتیاق برای خوندن این کتاب براتون بوجود اومده باشه.

خب...فکر نمیکنم چیز دیگه ای مونده باشه...برای خوندن خلاصه و برخی از تصاویر کتاب میتونید به ادامه مطلب برید.

 


خلاصه:

یک قاتل بی رحم تمام اعضای خانواده ای را به قتل می رساند و فقط کودک نوپای آنها که به صورت اتفاقی از خانه خارج شده است جان سالم به در می برد. کودک تاتی کنان تا قبرستانی در آن نزدیکی پیش میرود و توسط مردگان قبرستان به فرزندی قبول میشود و ...

 

چند تا از تصاویر کتاب که طراحی زیبایی دارن براتون میزارم:

 



موضوع مطلب : فانتزی / ترسناک
آرشيو مطالب
آبان ٩٥
مهر ٩٥
امکانات وب